Articles

Tablice wyników – Najdłuższy Mecz w Historii NBA

Posted on

Najdłuższy Mecz w Historii NBA Przy zaledwie 48 minutach gry, mecz koszykówki NBA jest najkrótszym ze wszystkich głównych sportów z zegarem gry, który teoretycznie się nie zatrzymuje. Oczywiście, zatrzymuje się on dość często dla fauli, timeoutów, reklam i przerw między kwartami i może mieć dogrywki, jeśli wynik pozostaje remisowy na koniec gry. Najdłuższa gra w koszykówkę w historii ustanowiła rekord najdłuższej gry w koszykówkę, wchodząc w 6 dogrywek. Każdy okres dogrywki dodaje 5 minut do gry.

W Electro-Mech, nie tylko oferujemy elektroniczne tablice wyników koszykówki, ale także wiadomości i historię na temat ulubionych sportów. Wyobraź sobie mecz NBA bez zegara czasu lub tablicy wyników. Niemożliwe, prawda? Dlatego właśnie tu jesteśmy. Zapewniamy tablice wyników, które oświetlą każdy mecz, pozwolą odliczać sekundy i chwalić się zwycięstwem.

Najdłuższy mecz w historii NBA został rozegrany 6 stycznia 1951 roku pomiędzy Indianapolis Olympians a Rochester Royals. Po 78 minutach gry i rekordowych 6 dogrywkach, najdłuższy mecz koszykówki zakończył się stosunkowo niskim wynikiem 75-73 na korzyść Olimpijczyków. Był to sezon z niską liczbą punktów i jeden z ostatnich zanim liga zdecydowała się na podniesienie punktacji zespołowej, wprowadzając cztery sezony później 24 sekundowy zegar. Jak na ironię, to przegrywający Royals zajęli drugie miejsce w Dywizji Zachodniej. W postseason wygrali Finały NBA, pokonując New York Knickerbockers. Ostateczny zwycięzca najdłuższego meczu w historii NBA, Olympians, zajął czwarte miejsce w Dywizji Zachodniej. Zostali wypchnięci z Półfinałów Dywizji Zachodniej przez Minneapolis Lakers i ich gwiazdę George’a Mikana.

Dawniej najdłuższa koszykówka miała miejsce 9 listopada 1989 roku w meczu pomiędzy Minneapolis Bucks i Seattle Supersonics. Była to najdłuższa gra w historii NBA w ciągu trzydziestu pięciu lat od przyjęcia 24 sekund zegara w 1955 roku. Mecz zakończył się pod koniec piątej dogrywki różnicą zaledwie jednego punktu, 155-154, na korzyść Bucks. Wynik 103-103 na koniec regulaminowego czasu gry, ale przedłużył się do 73 minut po tym, jak żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć ostatniego kosza w dogrywce. Seattle miało szansę na zremisowanie tego meczu i uczynienie go najdłuższym meczem w historii koszykówki, ale zabrakło 1 punktu podczas 8-0 w końcówce spotkania.

Kilka rekordów kariery zostało ustanowionych podczas tego maratonu gry. Dla Dale Ellisa, gwiazdy Supersonics, był to rekordowy wieczór punktacji z 53, wysoki poziom kariery. Dwadzieścia z tych punktów padło podczas 5 dogrywek. Ustanowił również rekord, który obowiązuje do dziś, największej liczby minut spędzonych przez jakiegokolwiek gracza w meczu NBA – 69 minut. Po zwycięskiej stronie Bucks, nowy zawodnik Ricky Pierce zanotował career-high w punktacji, zdobywając 36 punktów. Żadna z drużyn nie miała po tym meczu wybitnych sezonów. Seattle Sonics nie weszli do playoffs, kończąc z rekordem .500, co wystarczyło na czwarte miejsce w Dywizji Zachodniej, zrównując się z Houston Rockets, ale przegrywając w kryterium tiebreakera. Bucks weszli do playoffów tylko po to, by spotkać się z Chicago Bulls prowadzonymi przez Michaela Jordona, którzy łatwo ich z nich wyrzucili.